kubo_team

Olemme joukko intohimoisia sisältöjen, brändäyksen ja designin ammattilaisia.

AUTONOMY – Meillä ei ole taloudellisia tai muitakaan sitoumuksia mihinkään. Olemme itsenäisiä. Pystymme rehellisesti kertomaan asiakkaille, miten kannattaa tehdä.

MASTERY – Arvostamme sitä mitä teemme. Kehitämme asiantuntijuuttamme ja olemme ylpeitä siitä mitä osaamme. Teemme sitä mitä näemme järkeväksi emmekä sitä mitä meidän käsketään tehdä.

PURPOSE – Työllämme on tarkoitus: Nostaa Suomi kasvuun! Luomme merkityksiä asiakkaille ja asiakkaiden asiakkaille. Olemme motivoituneita ja intohimoisia merkityksellisistä asioista. Välitämme asiakkaistamme.

WE CARE – Meillä on tiivis, perhekeskeinen työyhteisö, joka välittää eikä jätä ketään yksin. Onnistumiset syntyvät aidosta toisten välittämisestä. Asiakas oikeuttaa meidän olemassaolomme, hän on meille tärkein.

Jarmo Hovinen

Jarmo Hovinen

Myynti ja strategia

tel. +358 500 520981
email jarmo.hovinen@kubo.fi

Motto: “Asioilla on tapana järjestyä.”

Markus Frey

Markus Frey

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 5849258
email markus.frey@kubo.fi

Motto: “Jos korjaat ajattelusi, kaikki muu elämässäsi loksahtaa kohdalleen.”

Matti Lintulahti

Matti Lintulahti

Sisällöt ja strategia

tel. +358 50 5712353
email matti.lintulahti@kubo.fi

Motto: “Tulevaisuutta ennakoiva on aina askeleen edellä.”

Leena Filpus

Leena Filpus

Sisällöt ja strategia

tel. +358 40 5316552
email leena.filpus@kubo.fi

Motto: “Asenne ratkaisee aina.”

Jenni Junkala

Jenni Junkala

Digitaalinen tuottaja

tel. +358 40 4189096
email jenni.junkala@kubo.fi

Motto: “Rohkeutta on yrittää, vaikka epäonnistuisikin.”

Hanna Kangasniemi

Hanna Kangasniemi

Sisällöt ja strategia

tel. +358 40 5694468
email hanna.kangasniemi@kubo.fi

Motto: “Ongelmat on tehty ratkaistaviksi.”

Anna Kurkela-Vilén

Anna Kurkela-Vilén

Sisällöt ja strategia

tel. +358 50 438 0815
email anna.kurkela-vilen@kubo.fi

Motto: “Älä oleta, selvitä.”

Rikard Lassenius

Rikard Lassenius

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 5502544
email rikard.lassenius@kubo.fi

Motto: “God is in the details.”

Elise Levanto

Elise Levanto

Strategia ja asiakasymmärrys

tel. +358 40 7015386
email elise.levanto@kubo.fi

Motto: ”Kiiruhda hitaasti.”

Iina Lievonen-Thapa

Iina Lievonen-Thapa

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 7440019
email iina.lievonen-thapa@kubo.fi

Motto: “Uskalla tehdä, mikä tuntuu oikealta.”

Linda Mustakari

Linda Mustakari

Sisällöt ja strategia

tel. +358 400 010444
email linda.mustakari@kubo.fi

Motto: “Toisinaan on suloista hullutella.”

Jukka Kuisma

Jukka Kuisma

Web-suunnittelu

tel. +358 50 3371524
email jukka.kuisma@iasy.fi

Hannu Lemettinen

Hannu Lemettinen

Web-suunnittelu

tel. +358 40 5683590
email hannu.lemettinen@iasy.fi