Siirry pääsisältöön

Ota Yhteyttä

Olemme joukko intohimoisia sisältöjen, brändäyksen ja designin ammattilaisia. Jutellaan, lupaamme että et pety.

Jarmo Hovinen

Jarmo Hovinen

Myynti ja strategia

+358 500 520981
 jarmo.hovinen@kubo.fi

“Asioilla on tapana järjestyä.”

Markus Frey

Markus Frey

Visuaalinen suunnittelu

+358 40 5849258
 markus.frey@kubo.fi

“Jos korjaat ajattelusi, kaikki muu elämässäsi loksahtaa kohdalleen.”

Matti Lintulahti

Matti Lintulahti

Sisällöt ja strategia

+358 50 5712353
 matti.lintulahti@kubo.fi

“Tulevaisuutta ennakoiva on aina askeleen edellä.”

Leena Filpus

Leena Filpus

Sisällöt ja strategia

+358 40 5316552
 leena.filpus@kubo.fi

“Asenne ratkaisee aina.”

Jenni Junkala

Jenni Junkala

Sisällöt ja strategia (vanhempainvapaalla)

+358 40 4189096
 jenni.junkala@kubo.fi

“Rohkeutta on yrittää, vaikka epäonnistuisikin.”

Hanna Kangasniemi

Hanna Kangasniemi

Sisällöt ja strategia

+358 40 5694468
 hanna.kangasniemi@kubo.fi

“Ongelmat on tehty ratkaistaviksi.”

Anna Kurkela-Vilén

Anna Kurkela-Vilén

Sisällöt ja strategia

+358 50 438 0815
 anna.kurkela-vilen@kubo.fi

“Älä oleta, selvitä.”

Rikard Lassenius

Rikard Lassenius

Visuaalinen suunnittelu

+358 40 5502544
 rikard.lassenius@kubo.fi

Elise Levanto

Elise Levanto

Strategia ja asiakasymmärrys

+358 40 7015386
 elise.levanto@kubo.fi

”Kiiruhda hitaasti.”

Iina Lievonen-Thapa

Iina Lievonen-Thapa

Visuaalinen suunnittelu (vanhempainvapaalla)

+358 40 7440019
 iina.lievonen-thapa@kubo.fi

“Uskalla tehdä, mikä tuntuu oikealta.”

Minna Ristolainen

Minna Ristolainen

Somestrategi

+358 50 406 9178
 minna.ristolainen@kubo.fi

Mette Rönnberg

Mette Rönnberg

Visuaalinen suunnittelu

+358 40 3539003
 mette.ronnberg@kubo.fi

Jukka Kuisma

Jukka Kuisma

Web-suunnittelu

+358 50 3371524
 jukka.kuisma@iasy.fi

Hannu Lemettinen

Hannu Lemettinen

Web-suunnittelu

+358 40 5683590
 hannu.lemettinen@iasy.fi

Kubo Creative Agency

Autonomy – Itsenäisyys

Meillä ei ole taloudellisia tai muitakaan sitoumuksia mihinkään. Olemme itsenäisiä. Pystymme oikeasti kertomaan asiakkaillemme, miten kannattaa tehdä.

Mastery – Taito

Kehitämme asiantuntijuuttamme ja olemme ylpeitä siitä, mitä osaamme. Teemme sitä, mitä näemme järkeväksi emmekä sitä mitä meidän käsketään tehdä.

Purpose – Tarkoitus

Työllämme on tarkoitus: Nostaa Suomi kasvuun! Luomme merkityksiä asiakkaillemme ja heidän asiakkailleen. Olemme motivoituneita ja intohimoisia merkityksellisistä asioista.

We care – Me välitämme

Meillä on tiivis, perhekeskeinen työyhteisö, joka aidosti välittää, eikä jätä ketään yksin. Onnistumisemme syntyvät aidosta toisten välittämisestä. Asiakas maksaa palkkamme, hän oikeuttaa meidän olemassaolomme, hän on meille tärkein.

Poimimme parhaat näkemykset maailmalta ja jaamme ne sinulle kerran kuussa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä.