kubo_team

Olemme joukko intohimoisia sisältöjen, brändin ja designin ammattilaisia.

AUTONOMY – Meillä ei ole taloudellisia tai muitakaan sitoumuksia mihinkään. Olemme itsenäisiä. Pystymme rehellisesti kertomaan asiakkaille, miten kannattaa tehdä.

MASTERY – Arvostamme sitä mitä teemme. Kehitämme asiantuntijuuttamme ja olemme ylpeitä siitä mitä osaamme. Teemme sitä mitä näemme järkeväksi emmekä sitä mitä meidän käsketään tehdä.

PURPOSE – Työllämme on tarkoitus: Nostaa Suomi kasvuun! Luomme merkityksiä asiakkaille ja asiakkaiden asiakkaille. Olemme motivoituneita ja intohimoisia merkityksellisistä asioista. Välitämme asiakkaistamme.

Jarmo Hovinen

Jarmo Hovinen

Myynti ja strategia

tel. +358 500 520981
email jarmo.hovinen@kubo.fi

Motto: ”Asioilla on tapana järjestyä.”

Markus Frey

Markus Frey

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 5849258
email markus.frey@kubo.fi

Motto: ”Jos korjaat ajattelusi, kaikki muu elämässäsi loksahtaa kohdalleen.”

Matti Lintulahti

Matti Lintulahti

Sisällöt ja strategia

tel. +358 50 5712353
email matti.lintulahti@kubo.fi

Motto: ”Tulevaisuutta ennakoiva on aina askeleen edellä.”

Aurora Airaskorpi

Aurora Airaskorpi

Sisällöt ja strategia

tel. +358 50 3411703
email aurora.airaskorpi@kubo.fi

Motto: “Keep it real. Olemalla aito et koskaan häviä.”

Hanna Kangasniemi

Hanna Kangasniemi

Sisällöt ja strategia

tel. +358 40 5694468
email hanna.kangasniemi@kubo.fi

Motto: ”Ongelmat on tehty ratkaistaviksi.”

Elise Levanto

Elise Levanto

Strategia ja asiakasymmärrys

tel. +358 40 7015386
email elise.levanto@kubo.fi

Motto: ”Kiiruhda hitaasti.”

Linda Mustakari

Linda Mustakari

Sisällöt ja strategia

tel. +358 400 010444
email linda.mustakari@kubo.fi

Motto: ”Toisinaan on suloista hullutella.”

Iina Lievonen

Iina Lievonen

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 7440019
email iina.lievonen@kubo.fi

Motto: ”Uskalla tehdä, mikä tuntuu oikealta.”

Rikard Lassenius

Rikard Lassenius

Visuaalinen suunnittelu

tel. +358 40 5502544
email rikard.lassenius@kubo.fi

Motto: ”God is in the details”

Jukka Kuisma

Jukka Kuisma

Web-suunnittelu

tel. +358 50 3371524
email jukka.kuisma@iasy.fi

Hannu Lemettinen

Hannu Lemettinen

Web-suunnittelu

tel. +358 40 5683590
email hannu.lemettinen@iasy.fi

Charlotta Mattila

Charlotta Mattila

Oppimassa parhaaksi

tel. +358 40 5599951
email charlotta.mattila@kubo.fi

Motto: “To achieve goals, we must not only act but also dream, not only plan but also believe.”